PONAD 20 LAT DOŚWIADCZENIA W WYKONYWANIU INSTALACJI

Wentylacja

Wentylacja mechaniczna regulowana z odzyskiem ciepła to świetne rozwiązanie nie tylko w obiektach użytecznosci publicznej , ale również w domach jednorodzinnych.

Nasza firma wykonuje wentylacje mechaniczną z recylkulacją i odzyskiem ciepła w obiektach przemysłowych jak i w domach jednorodzinnych.

Rekuperacja ( z ang. Recuperation, mechanical ventilation with heat recovery ) czyli proces odzyskania energii z zanieczyszczonego powietrza , bez strat energii , gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w szczelnych pomieszczeniach.

Pozwala to na zaszczędzenie nawet 50% kosztów ogrzewania budynku.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła gwarantuje również oczyszczenie powietrza poprzez sekcję filtrów , z kurzu , cząstek smogu, a nawet zapachów , bakterii i wirusów.

Brak wentylacji mechanicznej to:

- wzrost poziomu wilgoci w pomieszczeniach, co powoduje gorszą izolacyjność przegród budowlanych – co skutkuje większym zużyciem energii do ogrzania pomieszczeń

- rozwój niekorzystnych drobnoustrojów jak : grzyby, roztocza itp.

- wzrost stężenia dwutlenku węgla – złe samopoczucie , a nawet choroby

Zalety wentylacji z rekuperacją to:

- zawsze świeże powietrze w pomieszczeniach -z uwagi na filtrowane powietrze

- możliwość regulowanai ( pośrednio) wilgotności powietrza

- możliwość rezygnacji z budowy kominów wentylacyjnych

- tańsza energia zużywana do ogrzania pomieszczeń

Firma nasza jest w stanie sprostać wszystkim wymaganiom odnośnie wentylacji mechanicznej w obiektach przemysłowych jak i domach jednorodzinnych.

Służymy naszm wieloletnim doświadczeniem w formie doradztwa technicznego , projektu oraz wykonawstwa instalacji wentylacji.

Realizacje

Wykonujemy instalacje C.O, wod-kan, gaz, klimatyzacje, wentylacje

Kotłownie, węzły cieplne i inne
zobacz realizacje

baza wiedzy
rs klima

11 sierpień
Rodzaje ogrzewania

Ogrzewanie, czyli dostarczanie energii termicznej do pomieszczenia, w celu podniesienia temperatury do określonych warunków, może być realizowane na wiele sposobów.

WIĘCEJ
01 sierpień
Co to jest klimatyzacja?

Klimatyzacja, czyli przetwarzanie powietrza, mające na celu osiągnięcie określonych parametrów klimatycznych jest procesem skomplikowanym.

WIĘCEJ
copyright © 2019 RS Klima